13-09-2019
AKCJA CHARYTATYWNA 500+KM

     Strażacy ze Słupska, Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Jarosław Chyrzyński, Maciek Nałęcz, Rafał Lelukiewicz, Szymon Koszykowski po raz trzeci startują w trasę liczącą trochę powyżej 500km. W tym roku z Wrocławia na Hel- 545km.
     Pomóżcie zebrać jak największą ilość środków na rehabilitację po ciężkim wypadku ikony polskiego kolarstwa, utytułowanego Ryszarda Szurkowskiego oraz młodego utalentowanego kolarza Karola Domagalskiego. Obydwaj mieli tego pecha, że podczas uprawiania swojej ukochanej dyscypliny ulegli wypadkowi. Zadaniem uczestników będzie przejechanie szosą w jak najkrótszym czasie trasy Wrocław- Hel. Liczymy na Waszą obecność podczas pokonywania trasy. Każdy z uczestników/ darczyńców może dołączyć się na  dowolnym etapie trasy i przebyć dowolną ilość kilometrów wpłacając do puszki sumę 1km=minimum 1PLN.
     Wszystkie zebrane środki zostaną  równo podzielone i przekazane rodzinom poszkodowanych. Wpłacać można również na nr kont podane w wydarzeniu.

Wydarzenie można śledzić na fecebook "500+km Dla Szurkowskiego i Domagalskiego"

Aktualnych informacji z trasy udziela mł.bryg. Trocki Łukasz (kom. +48 509-560-499) e-mail: lukasz.trocki@straz.gda.pl

Opracowanie: mł.bryg. Trocki Łukasz - Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku.

12-09-2019
Z A W O D Y     W    S P O R C I E    P O Ż A R N I C Z Y M


     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, informuje że w dniu 14.09.2019 r. na stadionie sportowym w Lini rozegrane zostaną "XI Powiatowe Zawody dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Sporcie Pożarniczym".
     Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 9:00. Podczas zawodów rozegrane zostaną następujące konkurencje:
  • ćwiczenie musztry,
  • sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami,
  • ćwiczenie bojowe na mokro.
    W zawodach wezmą udział kobiece  i męskie drużyny reprezentujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu Wejherowskiego.
     Serdecznie zapraszamy sympatyków pożarnictwa i mieszkańców gminy Linia  i powiatu Wejherowskiego do przybycia na stadion i kibicowania drużynom w zmaganiach sportowych.

03-09-2019
     Z dniem 2 września zakończyła się tegoroczna akcja strażaków związana z letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie dokonywali wizytacji i kontroli obozowisk letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym harcerzy na terenie całego powiatu. Kontrole przeprowadzone zostały pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, dojazdu do miejsca obozowisk i warunków ewakuacji.
     Przeprowadzane były pogadanki z uczestnikami obozów, na których omawiano i popularyzowano umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami, możliwościach ochrony przed nimi, zasad zachowania się na obszarach leśnych, zachowania się nad wodą, sposobów używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zachowania i postępowania w przypadku zagrożenia. Omówiono jak prawidłowo powiadomić służby ratownicze o sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.
     Strażacy z miejscowych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączali się aktywnie w prowadzoną akcję oraz  prezentowali pojazdy ratowniczo - gaśnicze. Uczestnicy obozów mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt  i wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas prowadzenia działań ratowniczych.
      Wizytacji i kontroli dokonano w ponad 30 obozach, w których uczestniczyło ponad 2700 osób - dzieci wraz z opiekunami.


02-09-2019
    
     W dniu 22.08.2019 r. st. bryg. Jacek Niewęgłowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, złożył podziękowania panu Dariuszowi Kruszyńskiemu za wkład  i  zaangażowanie w prowadzone przez zastępy straży pożarnej działania gaśnicze. 
     W dniu 15.08.2019 r. w Gniewinie przy ulicy Spokojnej, doszło do pożaru ścierniska na powierzchni około 20 ha. W działaniach gaśniczych trwających ponad 5 godzin zaangażowanych było 9 zastępów gaśniczych, 2 pojazdy operacyjne oraz łącznie 41 strażaków.

22-08-2019
Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" w 2019 roku.

Słowo wstępne KG PSP
Tryb i zasady
Wniosek (pdf)


Wzór wypełnienia wniosku - szczegóły
Propozycje działań


13-08-2019
     W ramach bezpiecznego letniego wypoczynku Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie zachęca do odwiedzin serwisu kąpieliskowego na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego.

https://sk.gis.gov.pl/

26-07-2019
PRAKTYKI ZAWODOWE

     W dniach 1-25 lipca 2019 r. w tutejszej Komendzie praktyki zawodowe odbyli studenci trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Trzech adeptów pożarnictwa w tym czasie miało okazję zapoznać się z specyfiką służby w tutejszej Komendzie, realizacją zadań służbowych w poszczególnych wydziałach i sekcjach, a także uczestniczyć w działaniach ratowniczych na terenie powiatu wejherowskiego.

23-07-2019
Tour de Pologne amatorów 09.08.2019

     Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyjął zaproszenie do udziału w komitecie honorowym wyścigu kolarskiego 76 Tour de Pologne UCI World Tour.

     Ponadto w regulaminie Tour De Pologne Amatorów 2019 znalazły się zapisy dotyczące klasyfikacji pn. Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej, a Komendant Główny PSP podjął decyzję o ufundowaniu pucharu dla zwycięskiego zawodnika.


18-07-2019
Materiał szkoleniowy

Materiał szkoleniowy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w postaci filmu w zakresie sprawiania i bezpiecznego wykorzystania skokochronów w działaniach ratowniczych. Materiał obejmuje także zagadnienia związane z mechanizmem upadku na skokochron.11-07-2019
LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP